Monety polskie we Wiedeńskim Gabinecie Monet i Medali, M. Gumowski, 1904 r.

cena wywoławcza
~11 EUR
~32 EUR

Nadbitka z WNA 1904/3.

Brak dedykowanej okładki, strony zewnętrzne przybrudzone, ale bez uszkodzeń.

Proweniencja: podpis własnościowy T. Jabłońskiego na pierwszej stronie; na przedostanej stronie wpis J. Strzałkowskiego z adnotacją o zakupie od spadkobierców T. Jabłońskiego 29.I.1983.

Bardzo ciekawe opracowanie wymieniające rzadkości polskie znajdujące się w wiedeńskich zbiorach. Niektóre nieznane i niepublikowane do dziś, jak np. dwudukat koronny Jana III Sobieskiego z 1585 r.

14 stron.

Format: 15 x 23 cm.