Jan II Kazimierz, Ort Wschowa 1650 - ładny

stan zachowania
2
cena wywoławcza
~175 EUR
~315 EUR
Literatura
Kopicki 1695, Tyszkiewicz 1.50 mk

Pierwszy rocznik ortów Jana Kazimierza bity według nowej ordynacji menniczej ze srebra próby 14 łutów (16 łutów - czysty kruszec). Egzemplarz z mennicy wschowskiej, która w tym panowaniu przeżywała swoje złote lata pod względem ilości wypuszczanych nominałów, ich jakości wykonania i wielkości emisji. Mennicy otworzonej przez Andrzeja Tymfa, leżącej na pograniczu Korony ze Śląskiem, bijącej orty w latach 1650-1655.

Odmiana z tytulaturą zakończoną P&S.

Ładna patyna, atrakcyjny stan zachowania.