Pomorze, Gryfia, Grosz XV w. - gwiazdki

stan zachowania
3/3-
cena wywoławcza
~4 EUR
~21 EUR

Rzadszy wariant z gwiazdkami nad tarczą.

Awers: Gryf kroczący w lewo, w otoku: MONETA GRIPESWO.

Rewers: tarcza na tle długiego krzyża. W otoku: ★DA-LAV-DEN-DEO.

Srebro, średnica 19-20.5 mm, waga 1.35 g.

Literatura
Kopicki 8469.b (R2)