Dzieje Mennicy Toruńskiej, M. Gumowski

cena wywoławcza
~18 EUR
~42 EUR

Uszkodzenia okładki na grzbiecie, poza tym stan zachowania bardzo dobry.

Podstawowe i referencyjne opracowanie działaności mennicy toruńskiej na przestrzeni wieków. Od okresu brakteatów krzyżackich, przez epokę królewską, po czasy najnowsze i monety zastępcze z początków XX wiek.

Barwnie napisana pozycja, która będąc opracowaniem monograficznym i katalogowym stanowi jednocześnie przyjemną lekturę do poczytania.

188 stron i 20 tablic.

Format 17 x 24 cm.

Toruń, 1961 r.