Advanced search Advanced search

Skup

Skup monet to jeden z filarów naszej ponad 15-letniej działalności na rynku numizmatycznym. Prowadzimy skup gotówkowy monet złotych, srebrnych, numizmatów kolekcjonerskich, jak i historycznych. Jest on formą sprzedaży chętnie wybieraną przez naszych klientów. Do największych zalet skupu monet należą:

  • szybkość transakcji - załatwimy ją na jednym spotkaniu
  • pieniądze wypłacimy od razu po zawarciu transakcji (gotówką, bądź przelewem błyskawicznym)

Skup monet prowadzimy w siedzibie naszej firmy w ścisłym centrum Warszawy (Hotel Marriott, al. Jerozolimskie 65/79, wejście od Chałubińskiego). Jesteśmy dostępni dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach (10.00-17.00).

Wyceny walorów dokonujemy na miejscu, w firmie. Wycena jest bezpłatna i niezobowiązująca do sprzedaży.

W obecnym okresie pandemii prosimy o uprzednie umówienie spotkania mailowo ([email protected]) bądź telefonicznie (+48 22 407 02 20 // +48 782 280 880).

Przed przybyciem osobiście do firmy można wstępnie oszacować czy będziemy zainteresowani oferowanymi walorami przesyłając poglądowe zdjęcia mailem [email protected] lub w przypadku większej ilości fotografii poprzez WeTransfer.

W przypadku naszego zainteresowania, w części przypadków, na podstawie przesłanych zdjęciach, będzie też możliwe przedstawienie wstępnej oferty.

Wysyłkowy skup monet

Często dostajemy pytanie, co zrobić, gdy ktoś jest daleko spoza Warszawy. W takich przypadkach proponujemy skup wysyłkowy, który obecnie jest efektywną formą sprzedaży.

Ustalenie najlepiej przeprowadzić mailowo lub za pomocą innych komunikatorów, np. Facebook.

Po wstępnych ustaleniach oczekujemy na przesyłkę. Po jej weryfikacji przedstawiamy wiążącą ofertę. Za zaakceptowane oferty wykonujemy niezwłocznie płatność przelewem na konto. W przypadku odrzucenia oferty odsyłamy walory na nasz koszt.

Nie czyścić monet!

Uwaga! Przed zaprezentowaniem walorów do wyceny prosimy, aby nie czyścić monet. Nieumiejętne czyszczenie, polerowanie czy mycie monet zdecydowanie obniża ich wartość. W przypadku rzadkich walorów potrafią to być różnice idące w tysiącę złotych! Chętnie kupimy i dobrze zapłacimy za monety brudne, nawet pokryte bardzo grubą warstwą brudu, natomiast monety wyczyszczone czy wypolerowane bardzo często możemy kupić już tylko jako złom metalu, z którego zostały wykonane.

Skup złotych monet

Złote rublówki, “świnki”, amerykańskie 20-dolarówki, austriackie dukaty czy Bieliki to tylko kilka z najpopularniejszych złotych monet, jakie codziennie wyceniamy i skupujemy. Wśród monet, których wartość oparta jest tylko na kruszcu, znajdują się również droższe, ciekawsze kolekcjonersko monety, które pomożemy Państwu właściwie wycenić i sprzedać. Więcej na ten temat mówimy na łamach naszego kanału Youtube GNDMtv.


Jakie monety skupujemy?

Skup monet złotych to tylko mała część naszej działalności. Prowadzimy skup numizmatów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Nie ma jednej prostej zasady odnośnie, jakie dokładnie monety skupujemy, gdyż z danych epok, lat występują zarówno walory bardzo drogie, jak i praktycznie bezwartościowe. Najczęściej trafiają do nas:

  • monety złote i srebrne: są to zarówno popularne “bulionówki”, czyli monety, których wartość wyznacza aktualna cena złota i srebra, jak i monety przedstawiające wartość kolekcjonerską (m.in. za niektóre roczniki rublówek płacimy wyraźnie ponad wartość kruszcową)
  • monety okresu PRL: wśród monet z lat 1949-1990 interesują nas głównie monety srebrne i złote. W przypadku monet obiegowych (aluminiowych) skupujemy monety w pięknych stanach, rzadkie roczniki (m.in. Rybak 5 złotych 1958). Niestety większość monet z tego okresu, ze względu na to, że pozostało ich bardzo dużo w wielu domach, nie przedstawiają dużej wartości kolekcjonerskiej.
  • monety okresu II Rzeczpospolitej: w przeciwieństwie do monet PRL, monety okresu II RP są bardzo chętnie zbierane i wiele z nich przedstawia dużą wartość. Skupujemy wszystkie monety z tych lat, za egzemplarze w bardzo ładnych stanach płacąc wyraźnie wyższe kwoty.
  • monety Polski Królewskiej: skupujemy popularne monety w obiegowych stanach zachowania. W przypadku ciekawszych, czy rzadszych pozycji oferujemy m.in. sprzedaż aukcyjną.
  • monety kolekcjonerskie: zarówno “lustrzanki” NBP (m.in. popularne 10-cio i 20-sto złotówki), dwuzłotówki Nordic Gold, jak i wiele innych monet wybijanych dla kolekcjonerów.
  • monety zagraniczne: w przypadku pozycji bitych poza naszymi granicami skupiamy się na skupie monet dawnych (sprzed roku 1950), kruszcowych (złotych i srebrnych, niezależnie od roku). Pozostałości z zagranicznych wycieczek nas nie interesują.

W przypadku rzadkich, czy ciekawych walorów proponujemy sprzedaż w formie aukcji (nasze aukcje przyciągają zarówno tysiące kolekcjonerów, jak i znane Instytucje Państwowe np. Muzeum Wojska Polskiego, które kupiło na naszej aukcji Virtuti Militari za ponad 300.000 złotych).

Czy prowadzimy skup banknotów, medali…

Tak. Prowadzimy również skup medali, odznaczeń, banknotów, historycznych papierów wartościowych i innych walorów kolekcjonerskich związanych z numizmatyką.
W przypadku walorów rzadkich proponujemy sprzedaż aukcyjną (organizujemy profesjonalne aukcje numizmatyczne).

Co może być wartościowe

Niestety, ale nie istnieją proste reguły odnośnie wartościowania numizmatów. Moneta zaledwie kilkuletnia może być warta bardzo dużo, a nawet kilkusetletni numizmat może być bardzo tani. Wszystko zależy od takich czynników jak rzadkość, stan zachowania, czy moda na zbieranie danego tematu.
Jeżeli numizmaty, które Państwo posiadają pochodzą ze świadomie budowanej kolekcji, to jest duża szansa, że będą wśród nich pozycje wartościowe. Jeżeli są to drobne pozostałe z obiegu, zagraniczne pieniądze z dawnych podróży, to szansa, że będzie wśród nich coś wartościowego jest niewielka.
W przypadku monet czy banknotów cenę bardzo mocno warunkuje stan zachowania. Popularna moneta będąca w stanie idealnym może kosztować bardzo dużo, a jednocześnie egzemplarz tego samego typu w stanie obiegowym może być zupełnie bez wartości kolekcjonerskiej.
Krótko na temat wyceny opowiadamy na łamach naszego kanału Youtube GNDMtv:


keyboard_arrow_up