Katalog ostatniej z czterech słynnych kolekcji numizmatycznych sprzedawanych przed II Wojną.
Zbiór Wiktora Chomińskiego ze Lwowa, którego licytacja w rezultacie się nie odbyła ze względu na ówczesny, ogólnoświatowy kryzys finansowy.
Zbiór ten w rezultacie szczęśliwie przetrwał nie tylko II Wojnę Światową, ale w dużej swej części dotrwał do lat 90-tych XX wieku, kiedy to zmienił właściciela i jest kontynuowany do dziś.
Piękna kolekcja.
Wydanie: Frankfurt nad Menem 1932.
Format: 22 x 27.5 cm.
Stron: 26 tekstu i 7 tablic.
Oprawa:
Stan zachowania: oderwana okładka i ostatnia z tablic, bez ich uszkodzenia. Podniszczona krawędź frontu okładki, poza tym stan wnętrza bardzo dobry.