Kolekcja polskich numizmatów licytowana z podziałem na 177 pozycji aukcyjnych. Już sam ogląd dołączonej tablicy pozwala zorientować się że zawierała sporo rzadkości.
Oprawa późniejsza, sądzą po papierze wyklejek z niedawnego okresu. Zrobiona dobrze, w impregnowane płótno, z podstawowymi ale precyzyjnie wykonanymi, złoconymi tłoczeniami na grzbiecie.
Wykończenie oprawy w specyficznym i forsowanym przez niektórych introligatorów stylu, polegającym na poprzedzaniu właściwego bloku licznymi kartami czystych przekładek. Konieczność ich wertowania przed dojściem do właściwej treści ma na celu oczyszczenie i odtłuszczenie palców.
Blok katalogu zachowany bardzo dobrze, wraz z oryginalnymi okładkami. Dość ciasno i głęboko oprawiony grzbiet, ale używanie części tekstowej poprawne, problemu nastręcza jedynie ogląd części pozycji na w ten sposób wprawionych tablicach.
Format zewnętrzny 242 x 165 mm, stron 56.